Naša spoločnosť - Niceshops


Kto sme

Tento internetový obchod je súčasťou skupiny Niceshops. Sme rakúska spoločnosť špecializujúca sa na vývoj online obchodov v rôznych produktových segmentoch. Teraz sme zastúpení na niekoľkých európskych trhoch.

Každý mesiac navštevuje naše obchody takmer milión ľudí - to znamená, že mesačne vytvoríme viac ako 25 000 objednávok, ktoré opúšťajú naše logistické centrum v juhovýchodnom Rakúsku a sú odosielané do celého sveta.

Všetky naše webové stránky majú niekoľko spoločných znakov:

 • Kvalitne zoradenú ponuku z príslušnej oblasti.
 • Skvelý pomer cena/výkon.
 • Dokonalé, čo najrýchlejšie dodanie a spracovanie nákupu.
 • Bezproblémová záruka a právo na výmenu tovaru.
 • Vždy dobrá nálada a priateľská kultúra komunikácie pri kontakte so zákazníkom.
 • Množstvo stálych zákazníkov, ktorí využívajú svoju spätnú väzbu na neustály rozvoj predajní podľa svojich predstáv.

Udržateľnosť je neoddeliteľnou súčasťou našej firemnej kultúry.

Udržateľnosť bola základom už pri plánovaní nášho nového logistického centra a bola začlenená do mnohých oblastí budovy. Chceli sme byť príkladom v oblasti ochrany životného prostredia, a preto sme nešetrili nákladmi ani úsilím. Najdôležitejšie faktory udržateľnosti pri výstavbe logistického centra boli:

 • Drevo - prirodzene obnoviteľná surovina hrala pri výstavbe dôležitú úlohu. V celom centre sa použilo celkovo 680 metrov kubických dreva. Keďže v každom kubickom metri dreva je uložená jedna tona CO2, čo predstavuje asi 680 ton CO2. Pre porovnanie, iba jedna tona ekvivalentu CO2 odpovedá cestu autom nad 4900 km. To je cesta do Moskvy a späť!
 • Izolácia - dokonca aj správna izolácia bola pre nás veľmi dôležitá, aby sme ušetrili čo najviac energie. Izolačná hodnota strechy je približne 0,18 W/m2K, čo je veľmi dobrá hodnota. Ďalej je tu izolácia steny v hrúbke 16 cm, čo zodpovedá izolácii rodinného domu!
 • Vykurovanie a chladenie - necelý kilometer od nášho nového logistického centra sa nachádza bioplynová stanica, ktorá má aj systém na spaľovanie biomasy.
  Preto sme sa namiesto inštalácie vlastného systému na spaľovanie plynu rozhodli vykurovať naše nové logistické centrum pomocou bioplynovej stanice a systému na spaľovanie biomasy.
  Keď sme sa tiež dozvedeli, že odpadové teplo z bioplynovej stanice sa reálne využíva len v zime, ale v lete je zbytočné, nainštalovali sme namiesto bežného chladiaceho zariadenia absorpčné chladiace zariadenie. Ten sa teraz prevádzkuje s odpadovým teplom z bioplynovej stanice alebo s teplom zo zariadenia na spaľovanie biomasy. Absorpčný chladič stál trikrát viac ako bežný chladič, ale ušetril nám neuveriteľné množstvo energie. Využitie nevyužitého odpadového tepla na výrobu chladu a tým využitie nevyužitého potenciálu už dostupnej obnoviteľnej energie nám jednoducho dávalo neuveriteľný zmysel.
  Pripojením k bioplynovej stanici a využitím odpadového tepla sme ušetrili 600 kW na vykurovanie a 550 kW na chladenie. Pre porovnanie: ak by sme jeden z týchto dvoch spotrebičov používali 8 hodín denne počas 180 dní v roku, spotrebovali by sme v priemere približne 1 680 kWh ročne. S týmto množstvom energie by sme mohli nepretržite sledovať televíziu takmer 3,5 roka (na priemerne veľkom televízore).
 • Zariadenia - chladničky kupujeme s ohľadom na maximálnu energetickú účinnosť a pri kúpe počítačového hardvéru venujeme menej pozornosti výkonu a viac energetickej účinnosti.
 • Plnenie balíkov - pri posielaní balíkov dbáme aj na udržateľnosť. Z tohto dôvodu sme zmenili materiál výplne našich balíkov na kompostovateľný materiál všade, kde je to možné. 95 % našich obalov má teraz biologicky rozložiteľné biočipy ako náplň.

  Okrem tvrdých faktov o udržateľnosti sú pre nás dôležité aj mäkké faktory, t.j. ľudia.

 • Vedomie - je pre nás dôležité, aby sa ochrana životného prostredia začala u každého zamestnanca osobne. Preto dbáme na to, aby boli všetky zariadenia mimo pracovného času vypnuté. Dôraz kladieme aj na správne triedenie odpadu.
 • Dodávatelia - neustále kontrolujeme aj udržateľnosť, výrobné metódy a filozofiu našich dodávateľov. Len tak vám môžeme zabezpečiť tie najlepšie výrobky a najlepšie výrobné štandardy.

  Udržateľnosť a ochrana životného prostredia sú ústrednými piliermi filozofie spoločnosti pre celú skupinu Niceshops. Máme len túto jednu planétu. Z tohto dôvodu každý v našej spoločnosti aktívne robí niečo pre zachovanie jej krásy a rozmanitosti.

  Ecco Verde

  Ecco Verde - obchod s prírodnou kozmetikou

  V Ecco Verde nájdete rozsiahly výber prírodných kozmetických výrobkov od medzinárodných výrobcov. Od krémov na ruky, šampónov a prípravkov na starostlivosť o telo až po široký výber minerálneho make-upu šetrného k pokožke - Ecco Verde má všetko, po čom vaše srdce túži!

  U nás nájdete skutočne kvalitnú prírodnú kozmetiku: Ecco Verde Slovensko.

  VitalAbo

  VitalAbo - obchod s výživovými doplnkami

  VitalAbo vám ponúka rozmanitý sortiment produktov od renomovaných výrobcov v oblasti výživových doplnkov, športovej výživy a vedomej výživy na nákup online - za výhodné ceny a s kompetentným, osobným poradenstvom špecializovaného tímu!

  Prezrite si našu ponuku tu: VitalAbo Slovensko.

  EquusVitalis - všetko pre kone

  Či už ide o hlavné alebo doplnkové krmivo, vybavenie, štýlovú jazdeckú módu alebo výrobky na starostlivosť - v spoločnosti Equus Vitalis nájdete všetko, čo robí kone a jazdcov šťastnými. Okrem známych značiek, ako sú Agrobs, Pavo, Kentucky Horsewear a Eskadron, je súčasťou nášho jedinečne rozsiahleho sortimentu aj vysokokvalitná vlastná značka Equus Vitalis. Náš sortiment dokonale dopĺňa starostlivo zostavený výber výrobkov pre psy a mačky.

  Nakupujte tu: EquusVitalis.

  Bloomling

  Bloomling - všetko pre vašu záhradu

  Ozdobte svoju záhradu alebo balkón s výrobkami Bloomling.

  Kvalitné semená a príslušenstvo do záhrady: Bloomling Slovensko.

  Interismo

  Interismo - bytové doplnky najvyššej kvality

  Váš internetový obchod s bytovými doplnkami. Na týchto stránkach nájdete všetko, po čom vaše srdce túži pri zariaďovaní. Vysokokvalitné bytové doplnky od najrenomovanejších výrobcov pre váš individuálny interiér.

  Život v štýle: Interismo.

  Bazény.shop

  pools.shop - všetko pre váš bazén

  Všetko, čo sa týka bazénov - či už kompletná sada alebo správne príslušenstvo - nájdete na stránke pools.shop.

  Piccantino - lahôdky pre znalcov

  V online obchode Piccantino nájdete najlepšie koreniny a bylinky od špičkových medzinárodných výrobcov - ktoré sme pre vás vybrali. Široký sortiment zahŕňa pestá, čatní, oleje a octy, jednotlivé bylinky a koreniny, ako aj lahodné zmesi.

  Nakupujte tu: Piccantino.